מהו תקן EMV ולמה אתם בכלל צריכים אותו ?

אז מה המשמעות של תקן EMV? כל אחד מאיתנו רוצה להרגיש בטוח כאשר הוא רוכש מוצר או שירות בכרטיס האשראי, אולם כיצד נוכל להבטיח ללקוחותינו כי פרטיהם אכן מוגנים? וכיצד נוכל לדעת שאנו לא נופלים קורבן לניסיון זיוף או גניבת פרטי אשראי ?

אז מסתבר שהשינוי בשיטת אבטחת כרטיסי האשראי בישראל נמצא כבר ממש מעבר לפינה. באיחור משמעותי ביחס למדינות מתקדמות אחרות בעולם צפוי להיכנס בקרוב לשימוש בישראל כרטיס אשראי עם תקן ה-EMV שיהפוך את רמת האבטחה לגבוהה יותר מכל מה שהכרנו בעבר.

תקן Europay, MasterCard, and Visa) EMV) הוגדר ע"י 6 הגופים הבינלאומיים לכרטיסי אשראי במטרה לספק מתכונת אחידה ומאובטחת לתשלום בכרטיסי חיוב בעלי שבב (כרטיס חכם) בעסקאות בהם נוכח הכרטיס.

הכרטיס החדש עם תקן הEMV , הוא כרטיס אשראי עליו מוצמד שבב אלקטרוני ייחודי לכל כרטיס.

הנתונים שלכם בידיים טובות – תקן EMV

המשמעת של השבב המיוחד בהגנה מפני גניבת פרטים היא כפולה: השבב מקשה משמעותית על זיפני כרטיסי האשראי המתקשים לייצר צ'יפ זהה ובנוסף השבב מקשה גם לגנבי כרטיסי אשראי לעשות שימוש בכרטיסי אשראי גנובים מכיוון ששימוש בכרטיס אשראי עם תקן EMV, דורש ממחזיקו להקיש קוד מיוחד במסוף על מנת לאמת את זהות בעל הכרטיס טרם מתן האישור הסופי לעסקה, בדומה למשיכת כספים בכספומט.

היתרון המשמעותי של הסליקה בתקן EMV

כניסתו של הכרטיס עם תקן האבטחה המתקדם EMV כבר הוכיחה את עצמה באירופה בה הונאות האשראי ירדו בצורה דרסטית (קרוב ל-80%) מאז נכנס הכרטיס לתוקף. מגמה זו נשמרה בכלל המדינות בהן הוכנסה שיטת הסליקה החדשה, וכך צומצם שיעור ההונאה בתחום בכלל אירופה בצורה ניכרת.

במקביל לתקן ה-EMV צפוי גם סטנדרט האבטחה  (PCI-(Payment Card Industry להיכנס לשימוש בכרטיסי האשראי בישראל. מדובר בסטנדרט שנקבע על ידי כל חמש חברות האשראי; JCBויזה (VISA), מאסטרקארד (MasterCard), אמריקן אקספרס (American Express) ו-Discover , ונוגע כולו בתחום אבטחת נתוני כרטיסי האשראי.

מערכת התשלום המשוכללת שמגיעה כעת לארץ על ידי חברת כספיט טכנולוגיות תשלום התומכת בתקני EMV ו-PCI מצפינה את נתוני כרטיסי האשראי, כאשר בשרתים בהם מאוחסנים הכרטיסים קיימות הגדרות מאוד ברורות לגבי איך וכיצד ניתן לשמור את המידע. בנוסף לכך הוכנסו במערכות הללו יכולות נוספות כגון תשלום בשיטת contactless, חתימה דיגיטלית, תשלום באמצעות ארנק אלקטרוני, פרסום בנקודות מכירה, ואפילו אפשרות למענה על סקר שביעות רצון בעת התשלום בקופה יחד עם עוד כלי ניהול מתקדמים ופשוטים להפעלה, שיעניקו לכם וללקוחותיכם חווית מכירה שלא הכרתם.

 תצטרפו למהפכת ה-EMV ותגנו על העסק שלכם!

כעת הגיע הזמן שתתצטרפו גם אתם למהפכה – לחצו כאן – וקבלו הצעת מחיר משתלמת למסוף אשראי התומך בתקן EMV בנק ישראל.